توصیه های مهم برای خوردن مغز فندق ترکیه در بیانیه جدید Who!

فندق در اروپا، به ویژه در بریتانیا، و در آسیا، به ویژه در ترکیه رایج است.

آنها به صورت پوسته پوسته، آسیاب شده و کامل در دسترس هستند و همچنین به روغن و کره آجیل تبدیل می شوند.

مغز فندق ترکیه را می توان در دستور العمل های شیرینی مانند پرالین استفاده کرد و به خوبی با شکلات جفت می شود.

آنها همچنین در پوسته آجیل، سالاد، کره های ویژه و سبزیجات خوشمزه هستند.

نصف فنجان (100 گرم) فندق حاوی: 628 کالری، 17  گرم کربوهیدرات، 10  گرم فیبر، 15  گرم پروتئین، 61  گرم چربی کل، 4  گرم چربی اشباع شده، 45.7  گرم چربی تک غیراشباع، 7.9  گرم چربی غیراشباع چندگانه، 0  میلی گرم کلسترول است.

شرکت Northwest Hazelnut انواع مواد اولیه فندق تازه را ارائه می دهد که توسط تولید کنندگان و مبتکران برتر مواد غذایی در جهان جستجو می شود.

فندوق

با بیش از 14 نوع فندق محلی، ما با بخش علوم غذایی شما همکاری خواهیم کرد تا نیازها و مشخصات دقیق شما را برآورده کنیم.

اکثر فندق های فرآوری شده ما به صورت طبیعی یا بو داده در دسترس هستند و در جعبه های 25 پوندی و تا یک تن سوپر کیسه بسته بندی می شوند.

فندق معمولاً به‌عنوان آجیل کامل (خام یا بو داده) مصرف می‌شود و هنوز هم به‌عنوان ماده‌ای در انواع غذاها، به‌ویژه در محصولات نانوایی، تنقلات ، شکلات‌ها، غلات، محصولات لبنی، سالاد، پیش‌غذا، سس، بستنی استفاده می‌شود.

و سایر فرمولاسیون های دسر پس از ترک خوردن پوسته سخت فندق، مغز فندق ممکن است به صورت خام (با پوست آن) مصرف شود.یا برشته شده (بدون پوست).

روغن فندق نیز به طور فزاینده ای در ترکیه و جاهای دیگر محبوب می شود و به طور گسترده ای برای پخت و پز، سرخ کردن عمیق ، سس سالاد، و مواد طعم دهنده و سایر موارد استفاده می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.