خواص پسته شامی آینده شما را درخشان می کند

در میان انواع آجیل ها، پسته شامی از ارزش غذایی فوق العاده ای برخوردار بوده و خواص پسته شامی که سرشار از انواع املاح معدنی مقوی و مغذی است باعث فروش بالای آن در میان مردم است.

جنس Arachis بومی آمریکای جنوبی، شرق رشته کوه آن، اطراف پرو، بولیوی، آرژانتین و برزیل است. بادام زمینی کشت شده (A.hypogaea) از هیبرید بین دو گونه وحشی بادام زمینی که تصور می شود، به وجود آمدند.

هیبرید اولیه می‌توانست استریل باشد، اما دوبرابر شدن کروموزوم خود به خود باروری آن را بازیابی کرد و چیزی را به وجود آورد که به آن آمفی‌دیپلوئید یا آلوتراپلوئید می‌گویند.

تجزیه و تحلیل ژنتیکی نشان می دهد که هیبریداسیون ممکن است تنها یک بار رخ داده باشد و باعث ایجاد A. monticola، یک شکل وحشی بادام زمینی شده است که در چند مکان محدود در شمال غربی آرژانتین، یا در جنوب شرقی بولیوی، جایی که بادام زمینی ها دارای بیشترین وحشی ترین نژادها هستند، رخ می دهد.

فرآیند اهلی سازی از طریق انتخاب مصنوعی، A. hypogaea را به طور چشمگیری با خویشاوندان وحشی خود متفاوت کرد.

گیاهان اهلی تر، فشرده تر و دارای ساختار غلاف متفاوت و دانه های بزرگتر هستند. از این مرکز اولیه ، کشت گسترش یافت و مراکز ثانویه و ثالثی تنوع را در پرو، اکوادور ، برزیل، پاراگوئه و اروگوئه تشکیل داد.

با گذشت زمان، هزاران نژاد بومی بادام زمینی تکامل یافتند. اینها به شش گونه گیاه شناسی و دو زیرگونه طبقه بندی می شوند (همانطور که در جدول طبقه بندی علمی بادام زمینی ذکر شده است).

زیرگونه A.h. fastigiataگونه ها در عادت رشد خود قائم تر هستند و دوره های کشت کوتاه تری دارند. زیرگونه A.h. انواع hypogaea بیشتر روی زمین پخش می شوند و چرخه محصول طولانی تری دارند.

قدیمی ترین بقایای باستان شناسی شناخته شده از غلاف ها حدود 7600 سال قدمت دارند، احتمالاً گونه ای وحشی که در حال کشت بوده یا A. hypogaea در مرحله اولیه اهلی شدن.

آنها در پرو یافت شدند، جایی که شرایط آب و هوایی خشک برای حفظ مواد آلی مطلوب است. تقریباً مطمئناً، کشت بادام زمینی در مرکز مبدا که آب و هوای مرطوب‌تر است، پیش از این بوده است.

بسیاری از فرهنگ های ماقبل کلمبیایی، مانند موچه، بادام زمینی را در هنر خود به تصویر می کشیدند. قبل از ورود اسپانیایی‌ها، کشت و زرع در آمریکای شمالی به خوبی تثبیت شده بود.

در آنجا، فاتحان ، tlālcacahuatl (گیاه) را پیدا کردند نام ناهواتل، از این رو نام آن به زبان اسپانیایی cacahuete است که برای فروش در بازار Tenochtitlan ارائه می شود.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.