لامپ صد وات ال ای دی عامل دعوای مدیر یک مدرسه شد

لامپ ها و روشنایی مدرن با اختراع لامپ صد وات ال ای دی الکتریکی رشته ای در حدود سال 1870 آغاز شد. لامپ رشته‌ای لامپ رشته‌ای است که در آن رشته‌ای با گرم شدن تا رشته‌ای توسط جریان الکتریکی نور می‌تابد.

لامپ رشته ای اولین لامپی نبود که از برق استفاده می کرد. وسایل روشنایی با استفاده از قوس الکتریکی بین الکترودهای کربن در اوایل قرن نوزدهم ساخته شدند.

این لامپ‌های قوس الکتریکی ، همانطور که نامیده می‌شد، دستگاه‌های قابل اعتماد اما دست و پا گیر بودند که بهترین استفاده را برای روشنایی خیابان داشتند.

در سال 1876 پاولیابلوچکوف ، مهندس برق روسی، این را معرفی کردشمع یابلوچکوف این یک لامپ قوس الکتریکی بود که دارای میله های کربنی موازی بود که توسط خاک رس چینی جدا شده بودند که در حین سوزاندن قوس بخار می شد.

جریان متناوب برای اطمینان از میزان مصرف برابر دو نقطه میله استفاده شد. این لامپ برای مدتی در نورپردازی خیابان ها به طور گسترده استفاده می شد.

لامپ

در دهه‌های قبل از ثبت اختراع لامپ رشته‌ای کربنی رشته‌ای ادیسون در سال 1880، دانشمندان بسیاری تلاش‌های خود را به سمت تولید یک سیستم روشنایی رشته‌ای رضایت‌بخش معطوف کردند.

در میان آنها برجسته بودسر جوزف ویلسون سوان از انگلیس. سوان در سال 1850 رشته های کربنی از کاغذ ابداع کرد. بعداً او از نخ پنبه ای استفاده کرد که با اسید سولفوریک تصفیه شده و در لامپ های خلاء شیشه ای نصب شده بود (فقط پس از سال 1875 امکان پذیر بود).

توسعه نهایی لامپ رشته ای نتیجه کار همزمان سوان وتوماس ای. ادیسون از ایالات متحده، با استفاده از پمپ خلاء هرمان اسپرنگل و سر ویلیام کروکس.

این لامپ‌های سوان و ادیسون شامل رشته‌ای از سیم کربن در یک لامپ شیشه‌ای تخلیه‌شده بودند، دو سر سیم از طریق یک کلاهک مهر و موم شده بیرون آورده می‌شد و از آنجا به منبع برق می‌رفت.

هنگامی که منبع تغذیه وصل شد، رشته می درخشید و به دلیل خلاء، مانند هوا به سرعت اکسید نمی شد. اختراع یک لامپ کاملاً کاربردی معمولاً به ادیسون نسبت داده می شود که در سال 1877 مطالعه این مسئله را آغاز کرد و در عرض یک سال و نیم بیش از 1200 آزمایش انجام داد.

در 21 اکتبر 1879، ادیسون یک لامپ حاوی یک نخ کربنی برای رشته روشن کرد. لامپ به مدت دو روز به طور پیوسته می سوخت.

بعداً فهمید که رشته‌های کاغذ ویزیت کربنیزه (تخته بریستول) چند صد ساعت عمر می‌کنند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.